Přespolní běh – 9. ročník – 2016

Vydařený 9. ročník přespolního běhu v Nížkově
Poprvé se změněným názvem se konal 23. dubna v Nížkově již 9. ročník tradičního jarního přespolního běhu. Daňčí obora zanikla, ale udržel se zájem běžkyň a běžců o tuto pěknou sportovní akci, která si našla své místo v běžeckém kalendáři atletických oddílů i  jednotlivců ze širokého okolí.
I přes nepříznivou předpověď chladného a deštivého počasí se na start závodů  postavilo  37 dospělých běžců, 13 běžkyň a 103 závodníků a závodnic v mládežnických kategoriích. Počasí nakonec vydrželo bez deště po celý průběh mítinku a závody se vydařily jak po sportovní, tak i po organizační stránce.
Absolutními vítězi se stali v kategorii mužů Antonín Palán z oddílu Atletika Jihlava a Ivana Klímová reprezentující SK Hranice. Tři nejrychlejší muži i ženy obdrželi krásné poháry z rukou starosty obce Josefa Vlčka.
Znovu potěšila účast tří mužů nad 70 let, nejstarší běžec Vincent Mojžíš letos slaví 79 let. Cestu do Nížkova si našel i bývalý reprezentant Jiří Wallenfels z Prahy, který zvítězil v kategorii 40 – 49 let.
Opět si museli pořadatelé ze Sokola Nížkov postesknout nad malým zájmem místních mladých závodníků, zejména chlapců v kategoriích od 8 do 18 let. Běh je přece jenom základem téměř všech sportů a nechuť změřit alespoň jednou za rok síly se svými vrstevníky v tomto krásném doplňkovém sportu není dobrou vizitkou pro nížkovskou mládež.
Na výborné úrovni byla tradiční možnost občerstvení zásluhou sehraného týmu lidí ze Sokola Nížkov.
Děkujeme všem účastníkům, organizátorům a divákům za účast na tomto závodě a těšíme se na jubilejní, 10. ročník běhu – pravděpodobně 29. dubna 2017.

Za TJ Sokol Nížkov
Jaromír Pospíchal

Výsledky:

Muži A (r. n. 1977-98)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Palán Antonín 1997 Atletika Jihlava 52 16:12
2 Blažek Jaroslav 1993 Havlíčkova Borová 81 17:01
3 Mottl Lukáš 1997 TJ Sokol Hradec Králové 122 17:18
4 Zelený Zbyněk 1988 Havlíčkova Borová 74 18:16
5 Chlubna Jan 1984 TJ NMNM 53 18:20
6 Platil Jiří 1981 modřanská crew 41 18:48
7 Havlíček Radek 1980 Přibyslav 126 18:49
8 Zadina Jan 1985 Kojetín 50 20:24
9 Trinkmoc Martin 1981 Sokol Nížkov 88 20:25
10 Fousek Miloš 1978 Železnohorák tým 94 20:35
11 Enderle Jiří 1995 Sokol Nížkov 44 21:04
12 Santner Pavel 1978 FU Přibyslav 62 21:07
13 Brukner Josef 1995 Sokol Nížkov 120 22:55
14 Bárta Petr 1994 Sokol Nížkov 119 22:56
15 Hanousek Martin 1979 Turbo Chotěboř 7 24:08
16 Havlena Jan 1986 Sokol Nížkov 43 25:15
17 Maier Lukáš 1978 KRB Chrudim 42 DNQ
18 Špaček Tomáš 1992 Sokol Nížkov 95 DNQ
Muži B (r. n. 1967-76)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Wallenfels Jiří 1972 Sokol Královské Vinohrady 46 17:42
2 Dlouhý Petr 1976 TJ NMNM 91 18:11
3 Němec Luboš 1976 Železnohorák tým 47 18:28
4 Horák Luděk 1970 Turbo Chotěboř 80 20:37
5 Řádek Pavel 1976 Turbo Chotěboř 48 21:19
6 Havlena Jan 1974 Havlíčkův Brod 45 22:16
7 Kárník Zdeněk 1968 SVČ Ledeč 118 25:55
Muži C (r. n. 1957-66)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Tichý František 1966 Catus biketeam Světlá 38 18:35
2 Berky Jiří 1962 SDH Termesivy 11 19:14
3 Bělohlávek Jaromír 1964 ASPV Chotěboř 123 19:47
4 Ševčík Luděk 1959 TJ TURBO Chotěboř 49 22:08
5 Novotný Jiří 1966 Turbo Chotěboř 1 24:25
Muži D (r. n. 1947-1956)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Schwarz Josef 1955 SK Chotěboř 93 20:44
2 Pavlas Antonín 1986 Přibyslav 87 21:15
3 Vodička Jiří 1953 TJ Sokol Maleč 124 22:44
4 Vosyka Ladislav 1950 AZ tým Světlá 102 26:44
Muži E (r. n. 1946 a starší)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Málek Jaroslav 1946 Chotěboř 125 23:18
2 Vorel Milan 1940 Slatinany 110 28:10
3 Mojžíš Vincent 1937 KČT Havlíčkův Brod 97 33:32

 

Ženy F (r. n. 1982 -1998)
Délka trati 3400 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Klímová Ivana 1987 SK Hranice 3 13:12
2 Novotná Dagmar 1990 Turbo Chotěboř 85 14:17
3 Plzáková Iva 1982 Zhoř 36 16:41
4 Blažková Michaela 1997 Havlíčkova Borová 37 17:31
5 Svobodová Jitka 1984 SK Hranice 59 18:38
Ženy G (r. n. 1967 – 1981)
Délka trati 3400 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Klinecká Jana 1981 MK Hlinsko 18 13:19
2 Čápová Kateřina 1978 HAVLÍČKŮV BROD 107 14:40
3 Novotná Dagmar 1970 Turbo Chotěboř 86 14:52
4 Paulová Hana 1978 Počátky 14 15:25
5 Pojmanová Marie 1974 Sokol Nížkov 105 19:02
6 Blažková Pavla 1973 Havlíčkova Borová 9 21:05
Ženy H (r. n. 1966 a starší)
Délka trati 3400 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Vermešová Ludmila 1961 AZ Tým 40 15:18
2 Wallenfels Lenka 1966 Sokol Královské Vinohrady 39 19:17

 

Starší žáci (r. n. 2001-2002)
Délka trati 960 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Holcman Jan 2001 Sirákov 33 3:23
2 Fialka Aleš 2002 Jiskra HB 66 3:27
Starší žákyně (r. n. 2001-2002)
Délka trati 960 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Vomelová Aneta 2001 TJ Jiskra H.Brod 34 3:51
2 Pestrová Sabina 2001 NMNM 98 3:56
3 Giger Nathalie 2002 Ždár nad Sázavou 120 3:57
4 Málková Aneta 2002 Ždár nad Sázavou 121 3:59
5 Hamříková Natálie 2002 NMNM 128 4:13
6 Němcová Tereza 2001 Jiskra HB 32 4:14
7 Novotná Magdaléna 2001 Jiskra HB 69 4:17
8 Coufalová Martina 2001 Ždár nad Sázavou 119 4:18
9 Moučková Anna 2002 SK Svratka 57 4:19
10 Fixová Eliška 2001 Jiskra HB 70 4:23
11 Vrbová Šárka 2001 Jiskra HB 71 4:24
12 Hüblbauerova Marie 2002 TJ Jiskra H.Brod 35 4:26
13 Dostálová Barbora 2002 NMNM 51 4:32
14 Stará Nikola 2001 Ždár nad Sázavou 111 4:44

 

Mladší žáci (r. n. 2003-04)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Němec Jan 2004 Tatran Ždírec nad Doubravou 65 2:48
2 Jiří Landa 2003 Sokol Nížkov 1 2:52
Mladší žákyně (r. n. 2003-04)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Štětková Simona 2004 NMNM 127 2:42
2 Svobodová Kateřina 2004 SK Svratka 59 2:43
3 Havlíčková Tereza 2003 Přibyslav 31 2:44
4 Plzáková Markéta 2003 Zhoř 30 2:46
5 Sárovská Anežka 2004 SK Svratka 60 2:47
6 Kopecká Simona 2003 Hlinsko 109 2:56
7 Adámková Adéla 2003 SK Svratka 58 2:59
8 Pleskačová Julie 2004 Sokol Přibyslav 85 3:01
9 Bartonížková Erika 2004 Sokol Nížkov 86 3:09
10 Vodičková Michaela 2003 SK Svratka 56 3:10
11 Danková Simona 2003 Sokol Nížkov 87 3:11
12 Chmelová Klára 2004 Hvězda SK Pardubice 100 3:22

 

Nejmladší hoši (r. n. 2005-06)
Délka trati 480 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Havlíček Radek 2006 Přibyslav 24 1:51
2 Fousek Matyáš 2005 železnohorák team 93 1:57
3 Marek Richard 2006 Sokol Nížkov 63 1:58
4 Sommer Matyáš 2005 Sokol Nížkov 52 2:03
Nejmladší dívky (r. n. 2005-06)
Délka trati 480 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Brázdová Tereza 2006 SK Svratka 54 1:42
2 Szkanderová Nikola 2006 Atletika NMNM 99 1:46
3 Šlechtová Anna 2005 Jiskra HB 75 1:49
4 Dubnová Barbora 2006 Jiskra HB 73 1:55
5 Mičková Karolína 2005 SK TRICYKLOCHLUBNA 26 1:56
6 Řezníčková Zuzana 2006 SK Svratka 55 1:58
7 Kopecká Lucie 2006 Hlinsko 108 1:59
8 Jansíková Barbora 2005 Jiskra HB 72 2:00
9 Enderlová Michaela 2005 Poděšín 29 2:01
10 Vomelová Markéta 2006 TJ Jiskra H.Brod 27 2:03
11 Padalíková Lucie 2005 SK TRICYKLOCHLUBNA 9 2:07
12 Toufarová Vanesa 2006 Sokol Nížkov 80 2:08
13 Fojtíková Aneta 2005 Jiskra HB 74 2:14
14 Pavlisová Anna 2006 SK TRICYKLOCHLUBNA 28 2:27
15 Plzáková Linda 2006 Zhoř 25 2:29
16 Kocmanová Kristina 2006 Jisrka HB 67 2:34

 

Přípravka hoši (r. n. 2007-09)
Délka trati 300 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Dohnal Jakub 2007 Častrov 61 1:02
2 Forman Ondřej 2007 SK TRICYKLOCHLUBNA 14 1:06
3 Štastný Jan 2007 Okrouhlice 115 1:08
4 Němec Radim 2007 Sokol Nížkov 62 1:11
5 Štursa Jaromír 2009 Jiskra HB 76 1:17
6 Toufar Filip 2008 Sokol Nížkov 79 1:18
7 Ressl Michael 2009 Chotěboř 11 1:19
8 Venzhöfer Martin 2008 čESKÁ BĚLÁ 116 1:20
9 Karel Adam 2009 Jiskra HB 77 1:21
10 Bartoníček Zdeněk 2007 Sokol Nížkov 83 1:22
11 Staněk Adam 2009 SK TRICYKLOCHLUBNA 12 1:24
12 Macků David 2009 Jihlava 92 1:25
13 Pavlis Ondřej 2008 SK TRICYKLOCHLUBNA 13 1:26
14 Enderle Lukáš 2009 Poděšín 17 1:27
15 Pojman Daniel 2009 Sokol Nížkov 103 1:30
16 Mička Josef 2008 SK TRICYKLOCHLUBNA 15 1:33
17 Izrael Tomáš 2009 Sokol Nížkov 16 2:02
Dvořák Patrik 2008 Nížkov 10 DNQ
Přípravka dívky (r. n. 2007-09)
Délka trati 300 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Karlová Alžběta 2007 Jiskra HB 78 1:07
2 Chmelová Markéta 2007 Světlá nad Sázavou 101 1:09
3 Němcová Barbora 2007 Tatran Ždírec nad Doubravou 64 1:12
4 Fousová Sára 2007 SK TRICYKLOCHLUBNA 22 1:19
5 Bártová Lenka 2008 Nížkov 19 1:20
6 Schneiderová Vanda 2008 SK TRICYKLOCHLUBNA 23 1:21
7 Havlíčková Denisa 2009 Přibyslav 21 1:22
8 Danková Elena 2008 Sokol Nížkov 84 1:23
9 Holcmanová Daniela 2007 Sirákov 20 1:24
10 Stursová Michaela 2009 Jiskra HB 68 1:25
11 Čápová Marie 2009 Jiskra HB 106 1:28
12 Toufarová Viktorie 2008 Sokol Nížkov 81 1:34
Nováková Simona 2008 Nížkov 18 DNQ

 

Předpřípravka hoši (r. n. 2010 a mladší)
Délka trati 150 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Jakl Jan 2010 Chotěboř 88 0:37
2 Brukner Vojtěch 2010 Sokol Nížkov 90 0:40
3 Zezulák Štěpán 2010 Chotěboř 117 0:43
4 Bartoníček Kryštof 2010 Sokol Nížkov 82 0:45
5 Staněk Jakub 2010 SK TRICYKLOCHLUBNA 4 0:46
6 Brukner Martin 2011 Sokol Nížkov 91 0:51
7 Kamarád Vojta 2011 SK Svratka 53 0:52
8 Izrael Matyáš 2013 Sokol Nížkov 6 1:15
9 Vomela Patrik 2013 TJ Jiskra H.Brod 5 1:33
10 Vojta Adam 2014 Nížkov 3 1:52
Štastný Tomáš 2013 Okrouhlice 114 DNQ
Novák David 2010 Nížkov 2 DNQ
Předpřípravka dívky (r. n. 2010 a mladší)
Délka trati 150 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Szkanderová Simona 2010 Ždár nad Sázavou 98 0:43
2 Marková Jolana 2010 Sokol Nížkov 112 0:46
3 Resslová Kateřina 2011 Chotěboř 8 0:47
4 Vojtová Kristýna 2010 Nížkov 7 0:51
5 Bruknerová Ester 2012 Sokol Nížkov 104 0:59
6 Bártová Melánie 2012 Sokol Nížkov 96 1:01
7 Trinkmocová Nicole 2012 Sokol Nížkov 50 1:03
8 Hladíková Elen 2012 Nové Veselí 51 1:04
9 Smutková Tereza 2012 Ždár nad Sázavou 113 1:10
10 Jaklová Marie 2013 Chotěboř 89 1:18