Přespolní běh 28.11.2020

13. ročník běhu u Nížkovského koupaliště

 

13. ročník našeho již tradičního přespolního běhu se měl konat 18. dubna 2020. Vzhledem k celosvětové koronavirové epidemii se nemohl uskutečnit. Vzniklou situaci jsme se pokusili vyřešit posunutím závodů na pozdější termín. V podzimních měsících slaví Sokol Nížkov sté výročí svého založení, a tak jsme se rozhodli spojit oslavy s přespolním během. Na 28.října 2020 vyhlásila Česká obec sokolská druhý ročník Sokolského běhu republiky, kterým sokolové oslavují svátek vzniku Československé republiky. Přihlásili jsme se k tomuto běhu, kterého se účastní přes třicet měst z celé republiky a také dvě města v USA /Portland a Washington/.

Chtěli jsme tím spojit tyto dvě pro nás významné události 102. výročí vzniku samostatného státu a sté výročí založení Sokola v Nížkově.
Plány nám bohužel překazila druhá vlna epidemie covid 19. Závod byl opět odložen, tentokrát na 28.listopad 2020. Ale ani tento termín nebyl konečný vzhledem k epidemiologické situaci. Měli jsme na vybranou buď ještě dále /na prosinec/ posunout závod anebo vyhlásit tzv. individuální výzvu, to znamená nechat běžet závodníky individuálně za přísných opatření. Přiklonili jsme se k druhé možnosti a tak „závody“ proběhly 28.listopadu 2020. Přespolního běhu se účastnili pouze závodníci, kteří se přihlásili přes web sokolského běhu. Účast tím byla proti předcházejícím ročníkům, kdy jsme měli více než stočlené závodní pole, velice chudá. Byly vytyčeny pouze dvě tratě: Pro děti a pro dospělé.
Oficiálně se přihlásilo jen jedenáct závodníků, trať si potom proběhlo individuálně ještě několik dalších.

Všichni účastníci obdrželi zajímavý „startovní balíček“ včetně almanachu 100 let Sokola v Nížkově a několik dalších drobných upomínkových předmětů vydaných ke stému výročí založení Sokola.

IMG_9355