Přespolní běh – 7.ročník – 2014

7. ročník běhu „Kolem dančí obory“
Jestliže se v numerologii považuje číslo 7 za šťastné, dá se toto označení aplikovat i na
sedmý ročník přespolního běhu „Kolem dančí obory“ v Nížkově.
Běh byl vydařený po všech stránkách – ideální počasí asi 15° C při polojasnu a téměř bez větru.
Poprvé měli účastníci, kterých byl rekordní počet 162, možnost využít zázemí nové budovy
výletiště v areálu koupaliště.
Celkem nastoupilo 38 mužů, 12 žen a 112 závodníků v mládežnických kategoriích.
Ozdobou běhu byla účast novoměstských atletů v čele s mistrem republiky v silničním běhu, v
hale i přespolním běhu Petrem Vitnerem. Ten se také stal vítězem závodu, v ženách dominovala
jeho oddílová kolegyně Lucie Maršánová.
Po dlouhé době se splnil také jeden z původních záměrů při pořádání běhu – vyšší účast
místních závodníků v dospělé kategorii.
Všem závodníkům děkujeme za účast a bojovné výkony a těšíme se, že (zatím předběžně) se
25. dubna 2015 setkáme v Nížkově znovu na dalším ročníku.
Jaromír Pospíchal
Výsledky 7.ročníku Běhu kolem daňčí obory v Nížkově 26.4.2014
Muži A (r. n. 1975 a mladší)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Vitner, Petr 1990 NMMOR 85 15:54
2 Šacl, Jiří 1994 NMMOR 84 15:55
3 Petroš, Karel 1990 SK Cyklo Chlubna 57 16:52
4 Platil, Jiří 1981 Modřanská CREW 88 17:22
5 Gregor, Martin 1994 SK Chotěboř 4 17:33
6 Konůpek, David 1977 Turbo Chotěboř 3 17:41
7 Zelený, Zbyněk 1988 Havlíčkova Borová 16 17:49
8 Řezníček, Roman 1977 Žďár nad Sázavou 130 17:51
9 Lorenc, Dominik 1996 NMMOR 83 17:52
10 Blažek, Jaroslav 1993 Havlíčkova Borová 30 18:23
11 Horák, Luděk 1993 Chotěboř 6 19:34
12 Brukner, Josef 1995 Sokol Nížkov 123 19:40
13 Kučera, Lukáš 1988 Havlíčkova Borová 28 20:04
14 Bradáč, Jiří 1982 Žďár nad Sázavou 18 20:15
15 Enderle, Jiří 1995 Poděšín 26 20:30
16 Laštovička, Miroslav 1989 Sokol Nížkov 127 21:07
17 Sandtner, Pavel 1978 Sokol Nížkov 137 23:00
18 Luňáček, Jaroslav 1978 Maleč 27 23:01
19 Hanousek, Martin 1979 Turbo Chotěboř 65 23:38
20 Kamarád, Lukáš 1977 SK Svratka 135 24:38
Muži B (r. n. 1965-74)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Štýbnar, Zbyněk 1974 Běžec Vysočiny 108 17:00
2 Tichý, František 1966 Catus bike team 139 17:09
3 Horák, Luděk 1970 Turbo Chotěboř 7 20:45
4 Stehlík, Marek 1973 TJ Radešínská Svratka 134 21:12
5 Dobrovolný, Miroslav 1972 Buková 2 22:52
6 Štohanzl, František 1974 Sokol Nížkov 15 24:03
7 Kárník, Zdeněk 1968 SVČ Ledeč 151 24:51
8 Brukner, Josef 1974 Sokol Nížkov 124 24:58
Muži C (r. n. 1955-64)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Berky, Jiří 1962 SDH Termesivy 102 18:23
2 Bělohlávek, Jaromír 1964 ASPV Chotěboř 142 19:35
3 Schwarz, Josef 1955 SK Chotěboř 149 20:06
4 Pavlas, Antonín 1956 Pribyslav 136 21:40
5 Procházka, Jaroslav 1961 Světlá nad Sázavou 101 23:04
Muži D (r. n. 1954 a starší)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Málek, Jaroslav 1946 Chotěboř 141 21:16
2 Vodička, Jiří 1953 Sokol Maleč 140 21:31
3 Vosyka, Ladislav 1950 Turbo Chotěboř 48 25:18
4 Mojžíš, Vincent 1937 Kčt Havlíčkův Brod 54 31:16
5 Bradáč, Alois 1940 Orel Žďár nad Sázavou 14 35:06
Ženy E (r. n. 1980 -1996)
Délka trati 3400 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Maršánová, Lucie 1990 NMMOR 82 11:36
2 Sedláková, Michaela 1996 Turbo Chotěboř 144 11:43
3 Sedláková, Veronika 1996 Turbo Chotěboř 143 12:01
4 Martincová, Andrea 1992 SK Cyklo Chlubna 41 14:34
5 Klimešová, Tereza 1983 SK Cyklo Chlubna 20 15:29
6 Plzáková, Iva 1982 Zhoř 138 15:42
Ženy F (r. n. 1979 a starší)
Délka trati 3400 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Vermešová, Ludmila 1961 Havlíčkův Brod 145 14:23
2 Novotná, Dagmar 1970 Turbo Chotěboř 63 14:38
3 Remarová, Jana 1963 SK Chotěboř 150 16:27
4 Gregorová, Bibiana 1968 SK Chotěboř 24 16:53
5 Plešková, Marta 1960 Turbo Chotěboř 55 18:52
6 Klusáčková, Petra 1978 Cibotín 29 19:47
Dorostenci (r. n. 1997-98)
Délka trati 1700 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Kulíšek, Karel 1998 NMMOR 81 5:08
2 Musil ,Čeněk 1997 Jiskra HB 93 5:11
3 Mottl, Lukáš 1997 Jiskra HB 132 5:17
4 Šulc, Patrik 1997 SK Chotěboř 148 6:04
5 Starý, Michal 1998 Žďár nad Sázavou 25 6:11
Dorostenky (r. n. 1997-98)
Délka trati 1700 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Chodilová, Lucie 1997 NMMOR 80 6:04
Starší žáci (r. n. 1999-2000)
Délka trati 960 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Chlád, Ondřej 1999 Turbo Chotěboř 122 3:24
2 Kováč, Dan 1999 Jiskra HB 92 3:31
3 Šusták, Jakub 1999 Žďár nad Sázavou 106 3:32
4 Dočekal, Jan 1999 Žďár nad Sázavou 105 3:33
5 Fiedler, Martin 2000 Jiskra HB 76 3:47
6 Mottl, David 2000 Jiskra HB 131 3:48
Starší žákyně (r. n. 1999-2000)
Délka trati 960 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Remarová, Eliška 1999 SK Chotěboř 146 3:35
2 Šimůnková, Tereza 2000 Jiskra HB 60 3:43
3 Balgová, Michaela 2000 SK Chotěboř 147 4:02
4 Havlíková, Michaela 2000 Cyklo Chlubna 117 4:03
Mladší žáci (r. n. 2001-02)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Fialka, Aleš 2002 Jiskra HB 66 2:37
2 Kvaček, David 2002 Chotěboř 56 2:50
3 Lébl, Filip 2001 Česká Bělá 126 2:54
4 Bartoníček, Jakub 2001 Sokol Nížkov 12 3:04
5 Vlček, Tomáš, 2002 Sokol Nížkov 35 3:44
6 Janda, Daniel 2002 Sokol Nížkov 42 3:47
Mladší žákyně (r. n. 2001-02)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Kamarádová, Marie 2002 TJ Nové Město na Morave 9 2:38
2 Vomelová, Aneta 2001 TJ Jiskra HB 37 2:45
3 Němcová, Tereza 2001 Jiskra HB 75 2:53
4 Beránková, Simona 2002 Jiskra HB 74 2:55
5 Cyrusová, Eliška 2001 Jiskra HB 70 2:56
6 Prchalová, Eliška 2001 Jiskra HB 71 3:08
7 Balková, Tereza 2002 SK Svratka 10 3:14
8 Stará, Nikola 2001 Žďár nad Sázavou 103 3:14
9 Hublbauerová, Marie 2002 Jiskra HB 121 3:19
10 Moučková, Anna 2002 SK Svratka 13 3:20
11 Hvězdová, Veronika 2001 TJ Jiskra HB 38 3:20
12 Špačková, Natálie 2001 Jiskra HB 79 3:27
13 Šurnická, Vendula 2001 Sokol Nížkov 44 3:30
14 Toufarová, Denisa 2002 Sokol Nížkov 8 3:40
Nejmladší hoši (r. n. 2003-04)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Rázl, Michal 2004 TJ Jiskra HB 33 3:01
2 Rosecký, Jakub 2004 Sirákov 118 3:02
3 Hemerka, David 2003 Svetlá nad Sázavou 22 3:04
4 Dočekal, Jakub 2004 Sokol Nížkov 68 3:07
5 Němec, Jan 2004 Tatran Ždírec nad Doubravou 59 3:07
6 Kasal, Petr 2004 Svetlá nad Sázavou 21 3:09
7 Landa, Jiří 2003 Sokol Nížkov 1 3:11
8 Kaláb, Jan 2003 Žďár nad Sázavou 104 3:22
9 Štýbnar, Štěpán 2003 SK Karate Jihlava 107 3:27
10 Řezníček, Martin 2004 Žďár nad Sázavou 129 3:53
Nejmladší dívky (r. n. 2003-04)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Šimůnková, Jana 2003 Jiskra HB 61 2:38
2 Kováčová, Natálie 2003 Jiskra HB 91 2:59
3 Kopecká, Simona 2003 Hlinsko 53 3:03
4 Rázlová, Eliška 2004 TJ Jiskra HB 32 3:07
5 Plzáková, Markéta 2003 Zhoř 120 3:08
6 Chmelová, Klára 2004 Hvězda SKP Pardubice 46 3:14
7 Pluhařová, Sára 2003 Jiskra HB 73 3:16
8 Krejčová, Adéla 2004 TJ Jiskra HB 31 3:20
9 Bartoníčková, Erika 2004 Sokol Nížkov 15 3:32
10 Danková, Simona 2003 Sokol Nížkov 49 3:57
11 Bílková, Dorota 2004 Světlá nad Sázavou 100 4:10
12 Velínová, Natálie 2004 Sokol Nížkov 77 4:17
Přípravka hoši (r. n. 2005-07)
Délka trati 300 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Danko, Matěj 2006 Sokol Nížkov 51 1:10
2 Doležal, Antonín 2005 Sokol Nížkov 78 1:10
3 Musil, Bohuslav 2006 Sokol Nížkov 39 1:10
4 Křesťan, Filip 2005 Sokol Nížkov 25 1:13
5 Štohanzl, šimon 2005 Sokol Nížkov 40 1:14
6 Štohanzl, Samuel 2005 Sokol Nížkov 41 1:17
7 Kvaček, Tomáš 2006 Chotěboř 57 1:19
8 Sobotka, Matouš 2007 Sokol Nížkov 27 1:25
9 Řezníček, Michal 2007 Žďár nad Sázavou 128 1:26
10 Křižan, Tadeáš 2006 RZP Dobronín 86 1:32
11 Barotníček, Zdenek 2007 Sokol Nížkov 14 1:34
12 Čáp, Vojtěch 2006 Jiskra HB 64 NA
Přípravka dívky (r. n. 2005-07)
Délka trati 300 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Szkanderová, Nikola 2006 Active club Žďár nad Sázavou 20 1:07
2 Dubnová, Barbora 2006 TJ Jiskra HB 98 1:08
3 Enderlová, Amélie 2006 TJ Jiskra HB 95 1:11
4 Mičková, Karolína 2005 Cyklo Chlubna 116 1:12
5 Plevová, Barbora 2005 Tatran Ždírec nad Doubravou 62 1:15
6 Kopecká, Lucie 2006 Hlinsko 52 1:16
7 Chmelová, Markéta 2007 Světlá nad Sázavou 47 1:18
8 Vlčková, Simona 2005 Sokol Nížkov 23 1:20
9 Němcová, Barbora 2007 Tatran Ždírec nad Doubravou 58 1:20
10 Krajíčková, Natálie 2006 TJ Jiskra HB 96 1:20
11 Suková, Denisa 2006 Atletika Jihlava 133 1:20
12 Vomelová, Markéta 2006 TJ Jiskra HB 36 1:24
13 Padalíková, Lucie 2005 Cyklo Chlubna 115 1:27
14 Plzáková, Nikola 2006 Zhoř 119 1:41
Moravcová, Tereza 2005 Atletika Jihlava 55 NA
Kadlecová, Kristina 2005 TJ Jiskra HB 94 NA
Kleinerová, Kristina 2005 TJ Jiskra HB 97 NA
Předpřípravka hoši (r. n. 2008 a mladší)
Délka trati 150 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Dočekal, David 2008 Sokol Nížkov 67 0:36
2 Němec, Petr 2008 Ždírec nad doubravou 89 0:38
3 Brukner, Jakub 2008 Sokol Nížkov 111 0:39
4 Vlček, David 2008 Sokol Nížkov 24 0:40
5 Havlík Lukáš 2008 Cyklo Chlubna 109 0:40
6 Toufar, Filip 2008 Sokol Nížkov 6 0:42
7 Duben, Miroslav 2008 TJ Jiska HB 99 0:54
8 Brukner, Vojtěch 2010 Sokol Nížkov 112 0:56
9 Sobotka, Šimon 2010 Sokol Nížkov 28 0:57
10 Krejčí, Vítek 2010 TJ Jiska HB 34 1:06
11 Brukner, Martin 2011 Sokol Nížkov 114 1:08
Předpřípravka dívky (r. n. 2008 a mladší)
Délka trati 150 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1 Ptáčníková, Iva 2008 Tatran Ždírec nad Doubravou 65 0:40
2 Danková, Elena 2008 Sokol Nížkov 50 0:42
3 Bártová, Lenka 2008 Sokol Nížkov 16 0:43
4 Čápová, Marie 2009 Jiskra HB 63 0:44
5 Bezchlebová Adéla 2008 Cyklo Chlubna 110 0:45
6 Hrubá, Valentina 2009 Sokol Nížkov 125 0:50
7 Pešáková, Karolína 2008 Sokol Nížkov 29 0:51
8 Toufarová, Aneta 2008 Sokol Nížkov 7 0:52
9 Němcová, Veronika 2010 Ždírec nad doubravou 90 0:53
10 Szkanderová, Simona 2010 Žďár nad Sázavou 18 1:01
11 Pešáková, Laura 2011 Sokol Nížkov 30 1:16
12 Křižanová, Zuzana 2011 RZP Dobronín 87 1:20
13 Hladíková, Elen 2012 Sokol Nové Veselí 4 2:03
14 Trinkmocová, Nicole 2012 Sokol Nížkov 3 2:10