Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Vítejte v Nížkově obci na Vysočině
Obec Nížkov

Přespolní běh – 2.ročník – 2009

Výsledková listina přespolního běhu Kolem daňčí obory

Výsledková listina přespolního běhu Kolem daňčí obory

Nížkov (ZR) 2.5.2009

Velmi spokojeni byli účastníci i organizátoři 2. ročníku přespolního běhu Kolem daňčí obory v Nížkově poblíž Žďáru nad Sázavou.
Krásné slunečné jarní počasí (+18°C) vytvořilo v přírodním areálu u koupaliště ideální podmínky, které využilo k účasti 103 běžců převážně z kraje Vysočina, tj. téměř dvojnásobek v porovnání s loňským 1. ročníkem.
V mládežnických kategoriích se představilo 61 účastníků, v kategoriích dospělých 42 mužů a žen.
Úměrná účasti byla i kvalita vítězů v jednotlivých kategoriích. Absolutními vítězi se stali Petr Vitner z TJ Nové Město na Moravě a Ivana Klímová z AK Olomouc.
Rovněž vítězové všech veteránských kategorií se rekrutovali z předních českých běžců – mezi muži 40-49 let vyhrál Josef Smetana z AC Třešť, v kategorii 50-59 let Josef Schwarz z SK Chotěboř a v kategorii 60 a více let neuvěřitelně „mladě“ běžící Josef Kakač z AVC Praha. Ženy nad 35 let předvedly velmi kvalitní výkony, vítězství uhájila Dagmar Novotná z TURBA Chotěboř před Naděždou Tůmovou z ATLETIKY Jihlava.
Účastníci si pochvalovali i společenský rámec a zázemí běhu, které TJ SOKOL Nížkov dokázal vytvořit. Při odjezdu se běžci těšili na 3. ročník s předpokládaným termínem konání 1. května 2010.

Kategorie Muži A 18-39 let (r. n. 1970-91)

Délka trati 5100 m

Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. VITNER Petr 1990 TJ Nové Město na Moravě 100 15:42
2. HUBÁČEK Petr 1978 TJ Nové Město na Moravě 16 16:17
3. FIRYCH Zdeněk 1977 TURBO Chotěboř 24 17:15
4. KONŮPEK David 1977 TURBO Chotěboř 12 17:24
5. DAM David 1984 AK Olomouc 126 17:30
6. ZADINA Petr 1990 SK Chotěboř 84 18:48
7. BEZCHLEBA Petr 1978 K3 SPORT TEAM 65 19:22
8. HORÁK Luděk 1970 SK Chotěboř 15 19:30
9. PAVELKA Marek 1988 Pardubice 61 19:31
10. KŘIŽAN Martin 1982 RZP Dobronín 33 20:21
11. DOLEŽAL Jiří 1985 SK CYKLISTIKA Žďársko 54 22:29
12. BRUKNER Josef 1974 TJ SOKOL Nížkov 68 23:12
13. MELOUN Tomáš 1971 TURBO Chotěboř 94 23:55
14. ELIÁŠ Bohuslav 1984 TJ SOKOL Nížkov 34 24:05
15. RYCHLÝ Michal 1988 TURBO Chotěboř 98 24:27
16. BLÁHA František 1980 TJ SOKOL Nížkov 118 24:35
17. VLČEK Zdeněk 1975 TJ SOKOL Nížkov 74 DNF
           

Kategorie Muži B 40-49 let (r. n. 1960-69)

Délka trati 5100 m

Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. SMETANA Josef 1969 AC Třešť 92 17:21
2. NEUVIRT Karel 1962 SK Chotěboř 96 18:42
3. BĚLOHLÁVEK Jaromír 1964 ASPV Chotěboř 116 19:23
4. BERKY Jiří 1962 SDH Termesivy 20 19:28
5. PROCHÁZKA Jaroslav 1961 Světlá nad Sázavou 30 21:36
6. ŠVEJDA Petr 1965 TJ Řásná 56 22:56
7. NOVOTNÝ Jiří 1966 TURBO Chotěboř 10 23:31
           

Kategorie Muži C 50-59 let (r. n. 1950-59)

Délka trati 5100 m

Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. SCHWARZ Josef 1955 SK Chotěboř 125 18:52
2. VÁBEK Jaroslav 1957 Žďár nad Sázavou 108 20:54
3. VOSYKA Ladislav 1950 TURBO Chotěboř 63 21:37
4. PETRŽÍLEK Zdeněk 1955 KRB Chrudim 112 23:22
5. HENZL Jan 1957 TJ SOKOL Nížkov 122 28:19
           

Kategorie Muži D 60 a více let (r. n. 1949 a starší)

Délka trati 5100 m

Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. KAKAČ Josef 1948 AVC Praha 81 20:05
2. NOVÁK Zdeněk 1939 BĚŽEC VYSOČINY Jihlava 111 21:50
3. ČÍŽEK František 1942 TURBO Chotěboř 87 23:15
4. VOREL Milan 1940 Slatiňany 60 24:21
5. KRUBA Jaroslav 1948 TJ SOKOL Opatov 104 25:32
6. BRADÁČ Alois 1940 OREL Žďár nad Sázavou 70 26:24
7. MOJŽÍŠ Vincent 1937 JISKRA Havlíčkův Brod 55 27:08


 

Kategorie Ženy E 18-34 let (r. n. 1975-91)

Délka trati 3400 m

Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. KLÍMOVÁ Ivana 1987 AK Olomouc 75 13:10
2. NOVOTNÁ Dagmar ml. 1990 TURBO Chotěboř 9 14:19
3. SMETANOVÁ Petra 1975 AC Třešť 91 15:30
           

Kategorie Ženy F 35 a více let (r. n. 1974 a starší)

Délka trati 3400 m

Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. NOVOTNÁ Dagmar st. 1970 TURBO Chotěboř 83 13:44
2. TŮMOVÁ Naděžda 1963 ATLETIKA Jihlava 64 14:02
3. KOŠÍKOVÁ Jaroslava 1972 Nové Město na Moravě 109 15:30


 

Kategorie Dorostenci (r. n. 1992-93)

Délka trati 1700 m

Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. BERKY Ondřej 1993 Havlíčkův Brod 82 5:40
2. DOČEKAL Ondřej 1992 NOVES AK Žďár nad Sázavou 113 5:41
3. JONÁŠ Jiří 1993 RZP Dobronín 34 5:52
4. HORÁK Luděk 1993 SK Chotěboř 106 6:07
5. HOLCMAN Jaroslav 1993 TJ SOKOL Nížkov 85 7:30
6. BRUKNER Jan 1993 TJ SOKOL Nížkov 66 7:48
           

Kategorie Dorostenky (r. n. 1992-93)

Délka trati 1700 m

Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. SMETANOVÁ Kristina 1992 ATLETIKA Jihlava 93 6:23
2. KOŠÍKOVÁ Tereza 1992 Nové Město na Moravě 88 6:51
3. HRBÁČOVÁ Eliška 1993 Nové Město na Moravě 42 8:03


 

Kategorie Starší žáci (r. n. 1994-95)

Délka trati 720 m

Pořad&iaciacute; Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. JONÁŠ Libor 1995 RZP Dobronín 35 2:42
2. MUSIL Dominik 1995 JISKRA Havlíčkův Brod 121 2:48
3. BRUKNER Josef 1995 TJ SOKOL Nížkov 14 3:02
           

Kategorie Starší žákyně (r. n. 1994-95)

Délka trati 720 m

V této kategorii se nikdo neprezentoval.
           

Kategorie Mladší žáci (r. n. 1996-97)

Délka trati 720 m

Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. RAMBOUSEK Lukáš 1996 AC Třešť 102 2:37
2. ZÁVODNÝ Pavel 1997 TJ SOKOL Nížkov 95 2:49
3. SMETANA Jakub 1996 AC Třešť 103 2:55
4. PYTLÍK Adam 1996 TJ SOKOL Nížkov 58 3:12
5. MELOUN Jan 1996 TURBO Chotěboř 79 3:19
           

Kategorie Mladší žákyně (r. n. 1996-97)

Délka trati 720 m

Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. SEDLÁKOVÁ Michala 1996 TURBO Chotěboř 48 2:47
2. ADÁMKOVÁ Dominika 1996 AC Třešť 105 3:03
3. NOVÁKOVÁ Gabriela 1996 AC Třešť 104 3:04
4. BRUKNEROVÁ Marie 1997 TJ SOKOL Nížkov 6 3:05
5. BRUKNEROVÁ Tereza 1997 TJ SOKOL Nížkov 97 3:30
6. VLČKOVÁ Hana 1997 TJ SOKOL Nížkov 125 3:54
           

Kategorie Nejmladší hoši (r. n. 1998-99)

Délka trati 720 m

Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. NĚMEC Martin 1998 TJ SOKOL Nížkov 75 3:07
2. TICHÝ Ondřej 1999 AC Třešť 107 4:23
           

Kategorie Nejmladší dívky (r. n. 1998-99)

Délka trati 720 m

Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. ZÁVODNÁ Sára 1998 TJ SOKOL Nížkov 94 3:04
2. NOVÁKOVÁ Kamila 1999 Svratka 112 3:08
3. KOBESOVÁ Alena 1999 Praha 124 3:26
4. KARL&IacuteIacute;KOVÁ Markéta 1999 TURBO Chotěboř 80 3:33
5. MELOUNOVÁ Kateřina 1999 TURBO Chotěboř 78 3:34
6. HORÁKOVÁ Dagmar 1999 SK Chotěboř 50 3:48
7. VLČKOVÁ Nikola 1999 TJ SOKOL Nížkov 62 3:57
Datum vložení: 2. 5. 2009 8:00
Autor: Správce webu

Spolky

Organizace v okolí

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30
1
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
1
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
1

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Pohlednice z Nížkova

Mobilní aplikace

Novinky a další aktuality z obce v aplikaci V OBRAZE

O historii Nížkova

Nížkov patří k nejstarším doloženým místům Českomoravské vysočiny. Prvním známým majitelem byl Jan z Polné, který zde chtěl založit klášter. Rozhodl se pro Nížkov, kam přišli první mniši z Oseku v roce 1234. Založili klášter „Cela sv. Bernarda“ s dřevěným kostelem. Podle kronikáře Jindřicha Řezbáře si tu zřídili též vinohrad... Více o historii obce


nahoru