Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Vítejte v Nížkově obci na Vysočině
Obec Nížkov

Přespolní běh – 5.ročník – 2012

Předpověď počasí na sobotu 12. 5. 2012 byla nepříznivá – ochlazení na 12 ºC a mokrý travnatý podklad trati.

Předpověď počasí na sobotu 12. 5. 2012 byla nepříznivá – ochlazení na 12 ºC a mokrý travnatý podklad trati. Na tratích se celkem objevilo 31 dospělých a 60 běžců a běžkyň v mládežnických kategoriích.

Výsledková listina přespolního běhu „Kolem daňčí obory“

Nížkov (ZR)

12. května 2012, 5. ročník

Předpověď počasí na sobotu 12. 5. 2012 byla velmi nepříznivá – prudké ochlazení a déšť pravděpodobně odradily část možných účastníků 5. ročníku běhu „Kolem daňčí obory“ v Nížkově. Nakonec se předpověď splnila jen částečně a déšť skončil hned po doběhu prvních dvou kategorií. Ochlazení na 12 ºC a mokrý travnatý podklad trati ale nic neubraly na kvalitě sportovního zápolení v areálu u koupaliště v Nížkově.
Na tratích se celkem objevilo 31 dospělých a 60 běžců a běžkyň v mládežnických kategoriích. Závody proběhly v jednotlivých kategoriích na velmi dobré sportovní úrovni, boje byly často vyrovnané až do posledních metrů.
Už tradiční byla vysoká účast závodníků ze vzdálenějších míst, závodu prospělo zařazení do seriálu běhů Chotěbořského běžeckého poháru.
Absolutním vítězem v kategorii mužů se stal František Tichý z oddílu CATUS BIKE TEAM Světlá nad Sázavou, v ženách si pro prvenství s přehledem doběhla Kamila Juřičková z HK SKÁLA Štoky. Tradičně kvalitní byla účast ve veteránských kategoriích. Obdiv sklidil u všech přítomných pětaosmdesátiletý místní občan Rudolf Bělohorský, který doběhl na třetím místě v kategorii nad 70 let a byl jednoznačně nejstarším účastníkem závodu.
Pořadatelé z TJ SOKOL Nížkov opět velmi dobře připravili zázemí pro běh, a tak i přes počáteční nepřízeň počasí byli účastníci i diváci s průběhem běžeckého dopoledne spokojeni.

Muži A (r. n. 1973 a mladší)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. KONŮPEK David 1977 TURBO Chotěboř 90 17:14
2. JUŘIČKA Jiří 1976 TRITRAINING.CZ Štoky 79 17:28
3. TICHÝ František 1994 CATUS BIKE TEAM Světlá n./S. 87 17:43
4. BEDNÁŘ Jakub 1994 TJ Nové Město na Moravě 21 18:16
5. HORÁK Luďa 1993 Chotěboř 85 18:47
6. ŘÁDEK Pavel 1976 TURBO Chotěboř 28 21:16
7. BLÁHA František 1980 TJ SOKOL Nížkov 35 22:31
8. HANOUSEK Martin 1979 TURBO Chotěboř 65 26:05
           
           
Muži B (r. n. 1963-72)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. TICHÝ František 1966 CATUS BIKE TEAM Světlá n./S. 89 17:07
2. BĚLOHLÁVEK Jaromír 1964 ASPV Chotěboř 36 19:58
3. HORÁK Luděk 1970 Chotěboř 88 21:24
4. NOVOTNÝ Jiří 1966 TURBO Chotěboř 92 23:32
5. KÁRNÍK Zdeněk 1968 SVČ Ledeč nad Sázavou 76 25:32
           
           
Muži C (r. n. 1953-62)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. BERKY Jiří 1962 SDH Termesivy 53 18:26
2. SCHWARZ Josef 1955 SK Chotěboř 93 19:40
3. BROŽEK Radmil 1954 KRB Chrudim 81 20:18
4. VODIČKA Jiří 1953 TJ SOKOL Maleč 38 20:58
5. HOLUB Jaroslav 1962 Úsobí 46 21:24
6. PROCHÁZKA Jaroslav 1961 Světlá nad Sázavou 58 22:30
7. KONŮPEK Jaromír 1957 Chotěboř 91 24:39
           
           
Muži D (r. n. 1943-52)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. MÁLEK Jaroslav 1946 TURBO Chotěboř 37 19:40
2. BŘÍZA Vladimír 1951 KRB Chrudim 82 20:28
3. MACHÁLEK Josef 1950 TJ SOKOL Vilémovice 57 23:56
4. VOSYKA Ladislav 1950 TURBO Chotěboř 95 30:39
           
           
Muži E (r. n. 1942 a starší)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. ČÍŽEK František 1942 TURBO Chotěboř 59 25:46
2. VOREL Milan 1940 Slatiňany 83 28:05
3. BĚLOHORSKÝ Rudolf 1927 TJ SOKOL Nížkov 26 40:43
           
           
Ženy A (r. n. 1978 a mladší)
Délka trati 3400 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
V této kategorii se nikdo neprezentoval.
           
           
Ženy B (r. n. 1977 a starší)
Délka trati 3400 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. JUŘIČKOVÁ Kamila 1977 HK SKÁLA Štoky 97 16:08
2. REMAROVÁ Jana 1963 SK Chotěboř 94 17:32
3. PLEŠKOVÁ Marta 1960 Havlíčkův Brod 84 17:59
4. HOLÍNKOVÁ Marcela 1961 KRB Chrudim 80 20:28
           
           
Dorostenci (r. n. 1995-96)
Délka trati 1700 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. BENEŠ Viktor 1996 ATLETIKA Hubáček 78 5:26
2. BRUKNER Josef 1995 TJ SOKOL Nížkov 66 6:06
3. JONÁŠ Libor 1995 RZP Dobronín 61 6:55
           
           
Dorostenky (r. n. 1995-96)
Délka trati 1700 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. HUSÁKOVÁ Markéta 1996 SVČ Ledeč nad Sázavou 74 7:16
2. BIZOŇOVÁ Kateřina 1996 TJ Nové Město na Moravě 68 7:17
   nbsp;        
           
Starší žáci (r. n. 1997-98)
Délka trati 960 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. MUSIL Čeněk 1997 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 1 3:35
2. MOTTL Lukáš 1997 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 51 3:37
3. STARÝ Michal 1998 Žďár nad Sázavou 86 4:12
           
           
Starší žákyně (r. n. 1997-98)
Délka trati 960 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. ZÁVODNÁ Sára 1998 TJ SOKOL Nížkov 3 4:00
2. PÁRTLOVÁ Daniela 1998 AC Choceň 67 4:01
3. BENEŠOVÁ Lucie 1997 TJ ŽĎAS Žďár 30 4:22
4. BRUKNEROVÁ Marie 1997 TJ SOKOL Nížkov 4 4:23
5. KÁRNÍKOVÁ Leona 1998 SVČ Ledeč nad Sázavou 75 5:14
           
           
Mladší žáci (r. n. 1999-2000)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. CHLÁD Ondřej 1999 TURBO Chotěboř 64 2:32
2. BEDNÁŘ Ondřej 1999 Žďár nad Sázavou 20 2:36
3. MOTTL David 2000 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 52 3:06
4. FIEDLER Martin 2000 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 48 3:12
5. CAKL Filip 2000 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 10 3:21
6. KOVÁČ Dan 1999 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 8 3:54
           
           
Mladší žákyně (r. n. 1999-2000)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. PULGRETOVÁ Kateřina 1999 TJ Nové Město na Moravě 69 2:38
2. ŠIMŮNKOVÁ Tereza 2000 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 40 2:50
3. REMAROVÁ Sabina 2000 TJ ŽĎAS Žďár 29 3:31
           
           
Nejmladší hoši (r. n. 2001-02)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. PEŠEK Tomáš 2001 AC Čáslav 70 2:50
2. FIALKA Aleš 2002 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 15 3:03
3. BENEŠ Jan 2002 ATLETIKA Hubáček 77 3:10
4. CAKL David 2001 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 9 3:22
5. BARTONÍČEK Jakub 2001 TJ SOKOL Nížkov 18 3:32
6. KOTLAS Filip 2001 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 14 3:44
           
           
Nejmladší dívky (r. n. 2001-02)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. VOMELOVÁ Aneta 2001 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 49 3:11
2. NĚMCOVÁ Tereza 2001 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 47 3:26
3. BOŘILOVÁ Jana 2001 TJ SOKOL Nížkov 12 3:42
           
           
Přípravka hoši (r. n. 2003-05)
Délka trati 300 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. DVOŘÁK Ondřej 2003 Světlá nad Sázavou 32 1:13
2. LANDA Jiří 2003 TJ SOKOL Nížkov 2 1:14
3. ŘÁDEK Pavel 2005 TURBO Chotěboř 27 1:14
4. ŠTOHANZL Šimon 2005 TJ SOKOL Nížkov 24 1:27
5. VLČEK Lukáš 2004 TJ SOKOL Nížkov 16 1:28
6. ŠTOHANZL Samuel 2005 TJ SOKOL Nížkov 25 1:29
7. BOŘIL Tomáš 2005 TJ SOKOL Nížkov 11 1:44
           
           
Přípravka dívky (r. n. 2003-05)
Délka trati 300 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. ŠIMŮNKOVÁ Jana 2003 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 41 1:07
2. CHMELOVÁ Klára 2004 HVĚZDA Pardubice 73 1:13
3. KOVÁČOVÁ Natálie 2003 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 7 1:14
4. BARTONÍČKOVÁ Erika 2004 TJ SOKOL Nížkov 44 1:25
5. DANKOVÁ Simona 2003 TJ SOKOL Nížkov 54 1:25
6. BLÁHOVÁ Šárka 2004 TJ SOKOL Nížkov 34 1:47
           
           
Předpřípravka hoši (r. n. 2006 a mladší)
Délka trati 150 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. NAJMAN František 2006 TJ SOKOL Hradec Králové 39 0:37
2. DANKO Matěj 2006 TJ SOKOL Nížkov 55 0:38
3. KŘIŽAN Tadeáš 2006 RZP Dobronín 60 0:43
4. SLÁMA Vít 2007 Dobronín 45 0:44
5. SOBOTKA Matouš 2007 TJ SOKOL Nížkov 22 0:45
6. NĚMEC Radim 2007 TJ SOKOL Nížkov 6 0:48
7. DVOŘÁK Jakub 2006 Světlá nad Sázavou 31 0:49
8. BARTONÍČEK Zdeněk 2007 TJ SOKOL Nížkov 42 0:50
9. BLÁHA Ondřej 2006 TJ SOKOL Nížkov 33 1:04
10. SOBOTKA Šimon 2010 TJ SOKOL Nížkov 23 1:11
           
           
Předpřípravka dívky (r. n. 2006 a mladší)
Délka trati 150 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. VOMELOVÁ Markéta 2006 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 50 0:42
2. JUŘIČKOVÁ Kateřina 2006 HK SKÁLA Štoky 62 0:44
3. CHMELOVÁ Markéta 2007 Světlá nad Sázavou 71 0:52
4. DANKOVÁ Elena 2008 TJ SOKOL Nížkov 56 1:04
5. PEŠÁKOVÁ Karolína 2008 TJ SOKOL Nížkov 13 1:07
6. JUŘIČKOVÁ Lenka 2009 HK SKÁLA Štoky 63 2:14
Datum vložení: 12. 5. 2012 8:00
Autor: Správce webu

Spolky

Organizace v okolí

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30
1
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
1
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
1

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Kostel sv. Mikuláše - jižní pohled

Mobilní aplikace

Novinky a další aktuality z obce v aplikaci V OBRAZE

O historii Nížkova

Nížkov patří k nejstarším doloženým místům Českomoravské vysočiny. Prvním známým majitelem byl Jan z Polné, který zde chtěl založit klášter. Rozhodl se pro Nížkov, kam přišli první mniši z Oseku v roce 1234. Založili klášter „Cela sv. Bernarda“ s dřevěným kostelem. Podle kronikáře Jindřicha Řezbáře si tu zřídili též vinohrad... Více o historii obce


nahoru