Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Vítejte v Nížkově obci na Vysočině
Obec Nížkov

Přespolní běh – 6. ročník – 2013

Výsledková listina přespolního běhu „Kolem daňčí obory“

Výsledková listina přespolního běhu „Kolem daňčí obory“
           
Nížkov (ZR)        
           
27. dubna 2013, 6. ročník        
           
Trochu s obavami vyhlíželi pořadatelé i běžci předpověď počasí na sobotu 27. dubna 2013. Naštěstí se změna počasí opozdila a tradiční běh v areálu nížkovského koupaliště se konal za takřka ideálního oblačného počasí.
Účast běžců tentokrát výrazně převýšila loňský „deštivý“ ročník. Závod dokončilo všech 40 dospělých běžců a běžkyň i 70 účastníků v mládežnických kategoriích.
A lze určitě říci, že po stránce dosažených výkonů byl běh nejkvalitnější v celé šestileté historii.
Přispěla k tomu účast vynikajících novoměstských běžců, kteří svedli krásné souboje se závodníky, kteří pravidelně běhají závody Chotěbořského běžeckého poháru.
Suverénním vítězem se stal Jiří Brychta, jako druhý doběhl Jiří Žák. Oba patří mezi přední české vytrvalce a i další běžci v pořadí dosáhli výborných výkonů.
V ženách zvítězila mladičká talentovaná Eliška Remarová, druhá doběhla Dagmar Novotná, obě z chotěbořských oddílů.
Příjemný rámec běhu už tradičně připravili pořadatelé a diváci. Jejich obdiv znovu získal nejstarší účastník běhu, šestaosmdesátiletý místní běžec Rudolf Bělohorský.
A tak věříme, že příští ročník přinese větší účast ve starších žákovských a dorostenecké kategorii, zejména z řad místních běžců a běžkyň.
Jinak lze běžecký mítink označit za velmi zdařilý a všichni se budeme těšit na další ročník.
           
           
Muži A (r. n. 1974 a mladší)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. BRYCHTA Jiří 1974 TJ Nové Město na Moravě 32 16:10
2. BERÁNEK Jiří 1983 CATUS TEAM 116 17:15
3. KONŮPEK David 1977 TURBO Chotěboř 112 17:42
4. CHLUBNA Jan 1984 TJ Nové Město na Moravě 106 17:44
5. ZELENÝ Zbyněk 1988 Havlíčkova Borová 107 19:00
6. JELÍNEK Jaromír 1977 HVĚZDA SKP Pardubice 102 21:57
7. LAŠTOVIČKA Miroslav 1989 TJ SOKOL Nížkov 97 21:57
8. ŘÁDEK Pavel 1976 TURBO Chotěboř 40 22:39
9. KONFRŠT Vlastimil 1982 Vepřová 108 23:27
10. ŠTOHANZL František 1974 TJ SOKOL Nížkov 53 24:06
11. HANOUSEK Martin 1979 TURBO Chotěboř 60 27:17
           
           
Muži B (r. n. 1964-73)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. ŽÁK Jiří 1971 TECHNIKA Brno EXTREME 104 16:52
2. TICHÝ František 1966 CATUS TEAM 111 17:29
3. VESELSKÝ Martin 1969 AO Nové Město na Moravě 93 18:05
4. OŽANA Václav 1964 TJ Nové Město na Moravě 105 18:42
5. HORNÝ Petr 1969 SVČ Ledeč nad Sázavou 56 19:38
6. BĚLOHLÁVEK Jaromír 1964 ASPV Chotěboř 58 20:22
7. HORÁK Luděk 1970 Chotěboř 75 21:29
8. NOVOTNÝ Jiří 1966 TURBO Chotěboř 95 23:36
9. KÁRNÍK Zdeněk 1968 SVČ Ledeč nad Sázavou 57 26:25
           
           
Muži C (r. n. 1954-63)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. NOŽKA Jiří 1963 DINOSPORT Ivančice 96 19:03
2. BERKY Jiří 1962 SDH Termesivy 83 19:05
3. SCHWARZ Josef 1955 SK Chotěboř 37 20:12
4. HOLUB Jaroslav 1962 Úsobí 115 20:46
5. BROŽEK Radmil 1954 KRB Chrudim 101 21:02
6. PROCHÁZKA Jaroslav 1961 Světlá nad Sázavou 110 23:11
7. KONŮPEK Jaromír 1957 Chotěboř 114 24:54
           
           
Muži D (r. n. 1944-53)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. MÁLEK Jaroslav 1946 TURBO Chotěboř 77 20:37
2. VODIČKA Jiří 1953 TJ SOKOL Maleč 76 21:46
3. VOSYKA Ladislav 1950 TURBO Chotěboř 80 26:22
           
           
Muži E (r. n. 1943 a starší)
Délka trati 5100 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. VOREL Milan 1940 Slatiňany 99 29:04
2. BĚLOHORSKÝ Rudolf 1927 TJ SOKOL Nížkov 26 43:06
           
           
Ženy A (r. n. 1979 a mladší)
Délka trati 3400 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. REMAROVÁ Eliška 1999 SK Chotěboř 35 13:16
2. VOBORNÍKOVÁ Alena 1994 SK Chotěboř 11 14:48
3. JELÍNKOVÁ Hana 1981 KRB Chrudim 103 18:09
           
           
Ženy B (r. n. 1978 a starší)
Délka trati 3400 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. NOVOTNÁ Dagmar st. 1970 TURBO Chotěboř 94 14:41
2. REMAROVÁ Jana 1963 SK Chotěboř 36 16:55
3. VOBORNÍKOVÁ Eva 1968 SK Chotěboř 10 17:35
4. PLEŠKOVÁ Marta 1960 Havlíčkův Brod 74 17:48
5. HOLINKOVÁ Marcela 1961 KRB Chrudim 100 21:39
           
           
Dorostenci (r. n. 1996-97)
Délka trati 1700 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. MOTTL Lukáš 1997 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 81 5:53
2. VAMPOLA Jan 1997 ZŠ Smetanova Chotěboř 12 6:37
           
           
Dorostenky (r. n. 1996-97)
Délka trati 1700 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. ADÁMKOVÁ Dominika 1996 ATLETIKA Jihlava 48 7:32
           
           
Starší žáci (r. n. 1998-99)
Délka trati 960 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. STARÝ Michal 1998 Žďár nad Sázavou 109 3:43
2. KOVÁČ Dan 1999 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 67 3:50
3. STOJÁNEK Martin 1999 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 64 4:23
           
           
Starší žákyně (r. n. 1998-99)
Délka trati 960 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. REMAROVÁ Eliška 1999 SK Chotěboř 35 3:48
2. ZÁVODNÁ Sára 1998 TJ SOKOL Nížkov 6 4:34
3. KÁRNÍKOVÁ Leona 1998 SVČ Ledeč nad Sázavou 55 5:40
           
           
Mladší žáci (r. n. 2000-01)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. BRYCHTA Jiří 2000 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 31 2:41
2. ČÍŽEK Roman 2000 SVČ Ledeč nad Sázavou 54 2:47
3. CAKL Filip 2000 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 70 2:53
4. MOTTL David 2000 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 82 2:55
5. LÉBL Filip 2001 Česká Bělá 85 2:58
6. FRÜHBAUER Filip 2001 TJ SOKOL Nížkov 27 3:00
7. CAKL David 2001 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 68 3:00
8. FIEDLER Martin 2000 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 84 3:00
9. BARTONÍČEK Jakub 2001 TJ SOKOL Nížkov 33 3:16
10. VOSMEK Lukáš 2001 TJ SOKOL Nížkov 4 3:32
           
           
Mladší žákyně (r. n. 2000-01)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. ŠIMŮNKOVÁ Tereza 2000 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 73 2:43
2. VOMELOVÁ Aneta 2001 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 13 2:59
3. NĚMCOVÁ Tereza 2001 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 86 3:01
4. PRCHALOVÁ Eliška 2001 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 61 3:14
5. ŠURNICKÁ Vendula 2001 TJ SOKOL Nížkov 29 3:31
6. STARÁ Nikola 2001 Žďár nad Sázavou 34 3:37
7. VLČKOVÁ Pavlína 2000 TJ SOKOL Nížkov 3 4:15
           
           
Nejmladší hoši (r. n. 2002-03)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. LANDA Jiří 2003 TJ SOKOL Nížkov 2 3:46
2. VLČEK Tomáš 2002 TJ SOKOL Nížkov 98 3:47
           
           
Nejmladší dívky (r. n. 2002-03)
Délka trati 720 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. ŠIMŮNKOVÁ Jana 2003 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 71 2:45
2. BERÁNKOVÁ Simona 2003 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 63 2:52
3. KOVÁČOVÁ Natálie 2003 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 66 3:00
4. PLUHAŘOVÁ Sára 2003 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 62 3:25
5. ZÁVODNÁ Bára 2002 TJ SOKOL Nížkov 7 3:25
6. MARKOVÁ Jana 2002 TJ SOKOL Nížkov 8 3:27
7. DANKOVÁ Simona 2003 TJ SOKOL Nížkov 41 3:37
           
           
Přípravka hoši (r. n. 2004-06)
Délka trati 300 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. DOČEKAL Jakub 2004 TJ SOKOL Nížkov 46 1:10
2. ŘÁDEK Pavel 2005 TURBO Chotěboř 39 1:12
3. MALUŠEK Daniel 2004 TJ Nové Město na Moravě 88 1:13
4. MUSIL Bohuslav 2006 TJ SOKOL Nížkov 51 1:14
5. ŠTOHANZL Šimon 2005 TJ SOKOL Nížkov 50 1:17
6. ŠIDLÁK Michal 2006 Česká Bělá 90 1:20
7. KŘESŤAN Filip 2005 TJ SOKOL Nížkov 15 1:21
8. VLČEK Lukáš 2004 TJ SOKOL Nížkov 1 1:21
9. ŠTOHANZL Samuel 2005 TJ SOKOL Nížkov 49 1:26
10. DANKO Matěj 2006 TJ SOKOL Nížkov 42 1:28
11. BOŘIL Tomáš 2005 TJ SOKOL Nížkov 20 1:29
           
           
Přípravka dívky (r. n. 2004-06)
Délka trati 300 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. CHMELOVÁ Klára 2004 SKP HVĚZDA Pardubice 78 1:05
2. ŠTOURAČOVÁ Linda 2004 Nové Město na Moravě 59 1:06
3. MARKOVÁ Adéla 2004 TJ SOKOL Nížkov 9 1:10
4. ADÁMKOVÁ Nikola 2005 ATLETIKA Jihlava 47 1:10
5. BRYCHTOVÁ Valerie 2004 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 30 1:13
6. BARTONÍČKOVÁ Erika 2004 TJ SOKOL Nížkov 28 1:16
7. DUBNOVÁ Barbora 2006 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 65 1:19
8. VLČKOVÁ Simona 2005 TJ SOKOL Nížkov 16 1:21
9. VOMELOVÁ Markéta 2006 TJ JISKRA Havlíčkův Brod 14 1:32
           
           
Předpřípravka hoši (r. n. 2007 a mladší)
Délka trati 150 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. ŠŤASTNÝ Jan 2007 Okrouhlice 89 0:37
2. SOBOTKA Matouš 2007 TJ SOKOL Nížkov 23 0:40
3. BARTONÍČEK Zdeněk 2007 TJ SOKOL Nížkov 25 0:40
4. DOČEKAL David 2008 TJ SOKOL Nížkov 45 0:42
5. BRUKNER Jakub 2008 TJ SOKOL Nížkov 91 0:44
6. VLČEK David 2008 TJ SOKOL Nížkov 18 0:46
7. ŠTOHANZL Ondřej 2007 TJ SOKOL Nížkov 52 0:52
8. BRUKNER Vojtěch 2010 TJ SOKOL Nížkov 92 1:17
9. SOBOTKA Šimon 2010 TJ SOKOL Nížkov 24 1:18
           
           
Předpřípravka dívky (r. n. 2007 a mladší)
Délka trati 150 m
Pořadí Jméno Ročník Klub/oddíl Start. číslo Čas
1. CHMELOVÁ Markéta 2007 Světlá nad Sázavou 79 0:37
2. ŘÁDKOVÁ Kateřina 2007 TURBO Chotěboř 38 0:40
3. MALUŠKOVÁ Kateřina 2007 TJ Nové Město na Moravě 87 0:42
4. DANKOVÁ Elena 2008 TJ SOKOL Nížkov 44 0:45
5. PEŠÁKOVÁ Karolína 2008 TJ SOKOL Nížkov 21 0:54
6. PEŠÁKOVÁ Laura 2011 TJ SOKOL Nížkov 22 2:43
Datum vložení: 27. 4. 2013 8:00
Autor: Správce webu

Spolky

Organizace v okolí

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30
1
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
1
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Fara

Mobilní aplikace

Novinky a další aktuality z obce v aplikaci V OBRAZE

O historii Nížkova

Nížkov patří k nejstarším doloženým místům Českomoravské vysočiny. Prvním známým majitelem byl Jan z Polné, který zde chtěl založit klášter. Rozhodl se pro Nížkov, kam přišli první mniši z Oseku v roce 1234. Založili klášter „Cela sv. Bernarda“ s dřevěným kostelem. Podle kronikáře Jindřicha Řezbáře si tu zřídili též vinohrad... Více o historii obce


nahoru